Kurs hipnozy

Wprowadzenie do hipnozy

Aby uniknąć uczucia  zawodu, na początek wyjaśnienie: Ten kurs nie uczy hipnozy scenicznej,  tak zwanej Show Hypnosis. Jest on przeznaczony dla terapeutów oraz dla  osób, które chciałyby w ten sposób pomóc swoim bliskim i przyjaciołom.  Hipnoza może być zastosowana w przypadku stanów lękowych (lęk przed  podróżą samolotem, przed egzaminem, przemawianiem, zamkniętymi  pomieszczeniami, przed pająkami, lęk wysokości itp).

Za pomocą hipnozy wprowadza się pacjentów w trans. Trans oznacza wyjście z normalnego stanu czuwania i przejście w stan, w którym jest możliwa komunikacja z podświadomością.

Stany transu istnieją od początku historii ludzkości, np. w postaci tańców lub bębnienia, a każdy człowiek znajduje się w (zwykle lekkim) transie przez określoną ilość czasu każdego dnia, np. podczas długich podróży samochodem, podczas czytania książki lub oglądania filmu.

Więc co dokładnie dzieje się podczas hipnozy? Świadomy umysł można sobie wyobrazić jako rygiel zamka, kty otwiera się podczas transu i zapewnia dostęp do ukrytej podświadomości.

W nieświadomych wspomnieniach tkwi moc zmiany i przetwarzania rzeczy, które się wydarzyły. Rygiel jest dociskany tylko do krawędzi i jest cały czas funkcjonalny, więc można dokładnie zobaczyć, co dzieje się podczas hipnozy. Szczególnie w przypadku pracy nad zmianami ważne jest, aby wiedzieć, że podczas hipnozy umysł nie jest wyłączony, ale może aktywnie nawiązać dialog z podświadomością.

Co ciekawe, wiele osób uważa, że hipnozę można wykonać tylko w pozycji leżącej i w ciszy. Jednak hipnoza może być również praktykowana podczas stania lub siedzenia, a w niektórych przypadkach jest to nawet lepsze niż leżenie.

Do kogo kieruje się to szkolenie? Ten intensywny kurs jest idealnym wprowadzeniem zarówno dla laików medycznych, jak i dla terapeutów, którzy chcą poszerzyć zakres terapii o hipnozę. Oprócz podstawowych technik uczestnicy otrzymują również pakiet praktycznych aplikacji, z których mogą skorzystać natychmiast po kursie.

Podstawowy kurs nie wymaga od uczestników żadnej wcześniejszej wiedzy - otrzymasz wszystkie niezbędne informacje, aby po szkoleniu móc  hipnotyzować.

Program:

  • Podstawy hipnozy
  • Jak i dlaczego działa hipnoza?
  • Zagrożenia i przeciwwskazania
  • Techniki indukcji i zakończenie hipnozy
  • Indukcja niewerbalna
  • Frakcjonowanie
  • Polecenia posthipnotyczne
  • Techniki błyskawicznej hipnozy
  • Praktyczne zastosowania hipnozy, z których możesz skorzystać zaraz po kursie (sześć praktycznych zastosowań: głęboki relaks, rzucenie palenia, odchudzanie,  podróże w fantazję, dwie metody usuwania blokad).
  •